Agatka GRABOWSKA.

Schorzenie:

Moja córeczka Agatka urodziła się z wodogłowiem i rozszczepem kręgosłupa.

Ma porażenie wiotkie kończyn dolnych, wadę wrodzoną obu kolan, neurogenny pęcherz moczowy, porażone zwieracze odbytu, kurzą klatkę piersiową, stopy końsko-szpotawe, obustronne zwichnięcie stawów biodrowych.

Agatkę trzeba systematycznie cewnikować, gdyż istnieje duże ryzyko infekcji i zakażeń. Ponad to córka wymaga badań kontrolnych nerek i pęcherza moczowego, co czasem wiąże się z kilkudniowym pobytem w szpitalu. Agatka nie rusza w ogóle nóżkami, nie ma w nich czucia, dlatego ważne jest, aby jak najczęściej uczestniczyła w turnusach rehabilitacyjnych.

Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji w Stobnie odpowiada na potrzeby naszego dziecka. Prowadzi dużo ćwiczeń, które naprawdę przynoszą rezultaty, dlatego właśnie tam chcemy jechać, aby usprawniać Agatkę. Turnus dwutygodniowy kosztuje 4.200 zł, ale myślę, że jest wart swojej ceny. Agatka jest pod stałą opieką neurologa, urologa, ortopedy, okulisty, logopedy i rehabilitanta. Wyjazdy do tych specjalistów pochłaniają dużo pieniędzy, ponieważ trzeba dojeżdżać wiele kilometrów na kontrolę.

Agatka od razu po urodzeniu została przewieziona na oddział chirurgii dziecięcej. W drugiej dobie życia przeszła poważne operacje: plastykę przepukliny oponowo-rdzeniowej oraz wszczepiona została zastawka komorowo-otrzewnowa. Od pierwszych godzin życia lekarze nie dawali jej zbyt dużych szans na przeżycie, mówili że wszystko może się wydarzyć i kazali przygotować się na najgorsze. Agatka była w bardzo ciężkim stanie. Modliłam się z całego serca, aby mogła żyć i wrócić do domu.

W ciąży nie wiedziałam, że dziecko jest chore, dlatego to był ogromny szok, gdy po urodzeniu Agatki lekarze powiedzieli mi o jej chorobach i pokazali mi córkę. Przytuliłam ją wtedy mocno do siebie, cierpiałam i płakałam, gdyż wiedziałam, że za chwilę mi ją zabiorą, aby ratować jej życie. Tego co wtedy przeżyłam nie da się opisać. Teraz Agatka jest już dużą silną dziewczynką, która zawsze jest uśmiechnięta. Jest moim największym szczęściem i będę walczyć ze wszystkich sił o jej jak najlepsze usprawnienie.

Prosimy o pomoc w walce o sprawność. Liczy się każdy grosz.Z góry bardzo dziękuję.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa     
Nr konta w Pekao: S.A. 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362, tytułem:
(9850) Grabowska Agata- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 

Więcej informacji na stronie Agatki:
http://agatka.pomoz-im.eu