Ewelina PIASECKA.

Schorzenie:

W imieniu mojej córeczki zwracam się z  ogromna prośbą o wsparcie finansowe na jej leczenie i rehabilitacje.

Ewelinka jest pogodnym, wesołym i pełnym optymizmu dzieckiem, uwielbia zabawy ze swoimi dwoma kotami, ponadto kocha wszystkie zwierzęta. Jej ulubionym zajęciem jest malowanie farbami i pomaganie w kuchni. Z wielką przyjemnością uczestniczy w zajęciach na basenie i różnych wycieczkach. W szkole specjalnej zaczyna się uczyć samodzielności i radzenia sobie z przeciwnościami losu. Każdy mały krok w poprawie jej rozwoju jest dla nas wielkim sukcesem i nadzieją na lepsze jutro.

Ewelinka urodziła się z przepuklina oponowo rdzeniową choroba ta uszkodziła całkowicie jej kręgosłup  z wodogłowiem i zespołem Arnolda-Chiari powodującym zmiany w mózgu, pęcherzem neurogennym który powoduje  częste zakażenia układu moczowego , dysplazją biodra oraz skoliozą kręgosłupa. Ewelina w pierwszych miesiącach swojego życia przeszła dwie operacje: otwartej przepukliny oponowo-rdzeniowej (zwanej rozszczepem kręgosłupa) wstawienia  zastawki (zmniejszającej wodogłowie). Nie siedzi samodzielnie, cierpi na padaczkę, która powoduje opóźnienia umysłowe, nie rusza nogami ,a lewa ręka wymaga ciągłych ćwiczeń. W maju 2004 roku przeszła ciężką i skomplikowaną operację kręgosłupa w klinice w Zakopanem. W czerwcu 2006 roku kolejna operacja wstawienia drugiej zastawki zmniejszającej wodogłowie . Ewelina wymaga szczególnej opieki, stałej kontroli  lekarzy (neurochirurga, neurologa, nefrologa, urologa, okulisty, ortopedy i wielu innych),mnóstwa badań i diagnostyki, co wiąże się z częstymi pobytami w szpitalach, a przede wszystkim profesjonalnej i długotrwałej rehabilitacji. Koszt 1 godziny to 80zł. Ewelinka potrzebuję tygodniowo 3 takich godzin ,oraz wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne 2 razy do roku. Cena turnusu to ponad 4500zł .

Niestety u Ewelinki nawróciły napady padaczkowe i osłabienie organizmu. Konieczne są turnusy rehabilitacyjne, na które niestety mnie nie stać , dlatego ośmielam się prosić o  pomoc w jej leczeniu.

TAK MOŻNA POMÓC:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Numer konta w Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, z dopiskiem:
"97 Piasecka Ewelina – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia".

KONTAKT Z MAMĄ:

Aleksandra Falkowska
Ul. Czwartaków 16 04-460 Warszawa
tel. komórkowy 605 310 228 (operator PlusGSM)

olafala@interia.pl
pomozewelince@interia.pl
http://pomoz-ewelince.blog.onet.pl/