Filip KOŃPA.

Schorzenie:

Filipek urodził się w 34 tygodniu ciąży, w ciężkiej zamartwicy z 1 pkt Apgar. Przez miesiąc przebywał na oddziale patologii noworodka, gdzie walczono o jego życie. W pierwszym miesiącu życia miał wykonaną tomografię głowy, gdzie od razu powiedziano nam, że wyszła bardzo źle i synek nie będzie rozwijał się prawidłowo. Dlatego też od razu po wyjściu ze szpitala był rehabilitowany.

W chwili obecnej ma skończone 2 latka, ale jego rozwój psycho-ruchowy jest bardzo opóźniony. Od niedawna przewraca się z boku na brzuch lub plecy. Dalej słabo kontroluje głowę i ma bardzo napięte rączki i nie potrafi chwycić zabawki. Dodatkowo synek ma problem ze skupianiem wzroku. Badanie okulistyczne wychodzi w normie ale ucieka wzrokiem. Pomimo leczenia padaczki napady niestety dalej się pojawiają ale ostatnio znacznie mniej.

Filipek wymaga intensywnej i wielospecjalistycznej terapii – terapii ruchowej, terapii sensorycznej, hydroterapii, hipoterapii, wsparcia neurologopedy, tyflopedagoga. Nasza sytuacja finansowa nie pozwala zapewnić rehabilitacji i terapii jakiej potrzebuje nasze dziecko. Pracuje tylko mąż, a ja nie mogę wrócić do pracy bo synek wymaga ciągłej opieki. Najbardziej potrzebne są pieniądze na wyjazdy na turnusy bo niestety ich ceny są bardzo wysokie. 

Dlatego też zwracam się do  Państwa w imieniu mojego syna jak i moim o przekazanie symbolicznego 1% podatku bądź darowiznę na konto:

Fundacja dzieciom „Zdążyć z Pomocą”,
ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa, Bank BPH S.A.
nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem: 16504 – Końpa Filip – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekaż 1% podatku. W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 16504 Końpa Filip

E-mail: marudaewa@interia.pl
Fundacja: http://dzieciom.pl/podopieczni/16504