Maciek KOWALEWSKI.

Schorzenie:

Drodzy Państwo!

„Powiedz mi Maciuś czy mnie kochasz? Kocham Cię mamo, kocham Cie tato, za to, że i wy mnie kochacie tak samo jak ja was kocham za to, że…”

Jesteśmy rodzicami Maciusia. Malutkie rączki, nóżki i szczery uśmiech, oczy wołające „ja pragnę żyć normalnie – pomóż mi!” – to właśnie mały Maciuś. Dzieciątko obciążone wcześniactwem (30 tyg.), ZCKN, po przebytych krwawieniach śródmózgowych, z zaburzeniami przemian cyklu mocznikowego po przebytej hiperamonemii. Konsekwencją tak ciężkiego okresu noworodkowego jest dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym.

Maciuś od samego początku jest poddawany intensywnej rehabilitacji.  Sam nie siedzi, nie pełza – jednak żyje i pragnie żyć. Rusza się, śmieje się, zaczyna łapać zabawkę, gdy się mu ją podaje.  Cieszy się każdym nowym dniem. Mimo opóźnienia rozwojowego i upośledzenia z chęcią uczestniczy w zabiegach, jest otwarty na nowe bodźce i stymulacje dostarczane poprzez nowe formy terapii.  Zaczynamy zauważać efekty tak ciężkiej i intensywnej rehabilitacji. Maciej wymaga stałej i szeroko ukierunkowanej terapii z wykorzystaniem różnych form i metod psychologiczno – pedagogicznych, ponadto musi korzystać z pomocy specjalistów różnych dziedzin medycyny i psychologii. Dzięki intensywnej rehabilitacji ma duże szanse poradzenia sobie z chorobą, ma szanse być takim jak Ty, potrafić chodzić, mówić, cieszyć się życiem.

Niestety w ostatnim okresie, ze względu na chwilowo trudną sytuację finansową nie jesteśmy w stanie pokryć kosztów rehabilitacji – koszt jednego turnusu to średnio 4,500zł natomiast miesięczna rehabilitacja w warunkach domowych to średnio 2,000zł. Zwracamy się do Państwa o pomoc, wsparcie finansowe potrzebne do pokrycia kosztów jego rehabilitacji. Każdy grosz  to krok Maciusia do normalnego życia – życia bez wózka. Jeżeli możecie nas wesprzeć w tym trudnym dla nas okresie prosimy nawet o symboliczną złotówkę do pokrycia kosztów tej rehabilitacji. Liczymy na życzliwość i zrozumienie naszej obecnej sytuacji oraz prosimy o wsparcie nas w tym  trudnym dla nas okresie.

WPŁATY NA KONTO: 
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
w tytule:  9996 Kowalewski Maciej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

KONTAKT Z RODZICAMI:
http://maciekkowalewski.cba.pl
e-mail: e.s.kowalewska@gmail.com