Marek KOŹLIK.

Schorzenie:

 

Witam serdecznie. Nazywam się Zofia Janik i jestem mamą trzech snów, których wychowałam jako samotna matka. Dwóch z nich Adam i Tomasz już się usamodzielniło, założyli rodziny. Przy mnie pozostał najmłodszy syn, i to właśnie dla niego pragnę zwrócić się z ogromną prośbą o pomoc.

Marek urodził się 18.06.1992r w szpitalu w Środzie Śląskiej jako wcześniak . Zaraz po porodzie został przewieziony do szpitala we Wrocławiu  zaczęło się od wylewu krwi do centralnego układu nerwowego, później zapalenie opon mózgowych i pół roku spędzone w szpitalu.

Pierwsza opinia lekarzy, że Marek nie będzie chodził, mówił, słyszał, rozumiał po prostu jak roślina. Na początku nie wierzyłam  w to wszystko co się dzieje przecież mam dwóch starszych synów zdrowych więc dlaczego tym razem ma być inaczej? a jednak…

 

Zaczęłam drążyć temat, szukać jakiś wyjaśnień dla tej całej sytuacji, moje podróże od lekarza do lekarza i co? Wciąż brak konkretnej diagnozy. Prawdą jest że w latach 90-tych  o autyzmie mało kto słyszał dlatego tak długo trwało zanim usłyszałam że mój syn Marek ma autyzm wczesnodziecięcy.

Głównymi zaburzeniami u dzieci z autyzmem jest problem z jelitami, wątrobą, metalami ciężkimi, uregulowanie tego wszystkiego sprawia, iż dziecko zaczyna czuć się i zachowywać tak jak powinno, dogania rówieśników. 

 

Jeśli chodzi o samego Marka jest pogodnym chłopcem, często się śmieje, stara zwrócić na siebie uwagę, rozbawiać swoim zachowaniem. W życiu codziennym potrzebuje całodobowej opieki boi się zostać sam co automatycznie uniemożliwia mi podjęcie jakiejkolwiek pracy. Jesteśmy zdani tylko na dobroć naszego Państwa a z tym to każdy wie jak jest.

 

Naszym marzeniem jest pojechać na delfinoterapię, która jest podstawą w rehabilitacji dzieci z autyzmem i przynosi znakomite efekty. Jak również turnusy rehabilitacyjne na których Marek może korzystać z masaży specjalistów, co przynosi ogromną ulgę dla niego. Dlatego też jeszcze raz zwracam się do  Państwa w imieniu mojego syna jak i moim o przekazanie symbolicznego 1% podatku bądź darowiznę na konto:

     Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"
77-400 Złotów, Stawnica 33 (89 8944 0003 0000 2088 2000 0010)
KRS 0000186434 z dopiskiem: "na leczenie MARKA KOŹLIKA"

e-mail do brata: tomek.kozlik@wp.pl.