Paulinka BURBA.

Schorzenie:

          Nazywam się Paulina BurbaJ

„…Śliczne to Wasze dziecko, ale dlaczego nie rusza nóżkami?…” – długo słyszałam podobne komentarze, zupełnie jakby nie wiedzieli, że wszystko słyszę, choć rzeczywiście nie od razu zdawałam sobie sprawę, że jestem chora. Urodziłam się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, epilepsją i jakby tego było mało trafił mi się jeszcze pęcherz neurogenny, czyli taki, który nie rośnie i się zaczęło.

       Gonitwa od lekarza do lekarza, ciągłe pobyty w szpitalu, rehabilitacja, konsultacje i tak w kółko. Lekarze nie dawali mi dużych szans, ale ja nie chciałam się poddawać, chciałam normalnie żyć. Mama też nie traciła nadziei, zwolniła się z pracy i zaczęłyśmy walczyć. Ćwiczyłam dzielnie, choć nie zawsze było łatwo, ale miałam ogromne wsparcie i morze miłości moich najbliższych a to dodawało mi najwięcej siły.

       Po kilku latach ciężkiej pracy pojawiły się upragnione efekty. Zaczęłam ruszać jedną nogą i powoli wraca mi czucie, to dopiero była radość i duma, że jednak potrafię!!! Żałuję tylko tego, że tata nie chciał doczekać mojego sukcesu, tłumaczę sobie, że nie miał po prostu tyle siły ile mama i tak od trzech lat radzimy sobie same.

      Dziś mimo tego, iż nadal jestem sparaliżowana od pasa w dół, nie potrafię zgłaszać potrzeb fizjologicznych, kilka razy dziennie muszę być cewnikowana wiem, że sobie poradzę, bo mam dowód, że warto. Oprócz chęci i zapału do ćwiczeń potrzebne mi jest Wasze wsparcie, ponieważ rehabilitacja, która jest dla mnie konieczna jest bardzo kosztowna. Koszt turnusów rehabilitacyjnych, w których powinnam uczestniczyć waha się od 2500 do 14000 zł, czekają mnie również w najbliższym czasie dwie operacje nóg i powiększenia pęcherza, co również wiąże się z ogromnymi kosztami, więc wszystkim, którzy chcieliby mi pomóc podaję numer konta:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
UL.ŁOMIAŃSKA 5, 01-685 WARSZAWA

Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
(tytułem) na leczenie i rehabilitację PAULINY BURBA


[pierwsza strona | druga strona]

 

Kontakt: Iwona, mama Paulinki
tel. 501-242-110, e-mail: iwona.legnica@gmail.com