Paulinka GRZYB.

Schorzenie:

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na leczenie i rehabilitację Paulinki, która cierpi na nerwiakowłókniowatość, szybko postępującą chorobę o podłożu genetycznym. Jest to nieoperacyjny guz około-krtaniowy umieszczony u podstawy czaszki z dużą penetracją okolic przyczepu móżdżku i ciągnący się do śródpiersia, który u Paulinki powoduje olbrzymie utrudnienie w mówieniu i niewydolność oddechową. Dlatego Paulinka ma założoną rurkę tracheostomijną i musi być ciągle poddawana zabiegom odsysania i inhalacji. Dziewczynka przeszła trzyletnią chemioterapię. W przyszłości również będzie musiała przechodzić co jakiś czas tzw. chemię przypominającą.

Mama Paulinki niestety zmaga się samotnie z jej chorobą. Ze względu na konieczność sprawowania stałej i nieprzerwanej opieki nad Palinką (odsysanie wydzieliny specjalnym ssakiem i inhalowanie) mama dziewczynki nie może podjąć pracy. Ich dochody to tylko niewielkie zasiłki z pomocy społecznej oraz 250 zł. alimentów. Codzienna walka o życie i zdrowie Paulinki leżą tylko na barkach jej mamy, której jest bardzo trudno pokrywać wzrastające koszty leczenia i rehabilitacji córeczki.

Wymiana rurki tracheostomijnej raz w tygodniu to koszt około 180 złotych, zakup środków higienicznych i cewników koniecznych przy wymianie rurki, dojazdy do lekarzy specjalistów onkologów i logopedów. Są to naprawdę bardzo wysokie koszty.

Mimo tak bardzo poważnej, powodującej ból i duszność choroby Paulina jest jak ta mała iskierka, wszędzie jej pełno, uwielbia się bawić i psocić. Dziecko mieszka na wsi i musi być dowożona do szkoły w innej miejscowości. Uwielbia jednak swoją szkołę i jest też lubiana przez inne dzieci. Marzy o tym aby w miarę normalnie rozmawiać, śmiać się ze swoimi rówieśnikami ale też uczyć się tak jak oni. To jednak wymaga wymiany zwykłej rurki tracheostomijnej na rurkę foniatryczną, która jest kilka razy droższa. Trudno też wyobrazić sobie funkcjonowanie Paulinki w szkole bez ssaka elektrycznego (do tej pory używa ręcznego – bardzo nieporęcznego). Niestety jest to poza zasięgiem możliwości finansowych mamy Paulinki. Bez tych urządzeń będzie miała utrudniony kontakt z rówieśnikami i szkołą. Znowu zostanie sama z mamą i swoją chorobą.

Paulinka niestety nie będzie dzieckiem zdrowym, ale ma szansę aby jej dotychczasowe szare życie nabrało trochę kolorów wśród innych dzieci. Dajmy jej szansę na w miarę godne życie wśród rówieśników. Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc dla Paulinki, każda nawet najmniejsza wpłata na rzecz dziewczynki zbliży ją do spełnienia jej marzenia o rurkach foniatrycznych i saku elektrycznym, jak również umożliwi dalsze jej leczenie i rehabilitację.

'

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

PEKAO S.A. I O/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: "darowizna na pomoc i ochronę zdrowia Grzyb Paulina – 5854"

 

Kontakt:
E-mail: jolapaula7@tlen.pl

Fundacja: http://www.dzieciom.pl/5854
Link1: http://pomagamy-dzieciom.blog.onet.pl/