Weronika ZAGÓRSKA.

Schorzenie:

Weronika urodziła się jako zdrowe dziecko, jedno z bliźniąt. Do 6 roku życia rozwijała się prawidłowo, od tego czasu jednak zaczęły się pojawiać najpierw niewielkie, stopniowo narastające problemy – z mową, równowagą, koordynacją. Dziecko zamknęło się w sobie, zaczęło się wycofywać z kontaktów z rówieśnikami, stało się drażliwe, płaczliwe.

W 2007 roku u 8-letniej Weroniki zdiagnozowano rzadką chorobę metaboliczną – gangliozydozę GM1, polegającą na braku prawidłowej aktywności jednego z enzymów. Choroba ma charakter postępujący, obecnie nie ma na nią lekarstwa, wierzymy jednak że Weronika doczeka dnia, kiedy medycyna nie będzie wobec jej choroby bezradna. W 2007 roku rozpoczęliśmy walkę o jak największą sprawność dziecka. To walka, której nie wolno nam przerwać ani na moment i którą będziemy kontynuować dotąd, dokąd będzie trzeba.

Obecnie Weronika ma duże problemy z mową, dają o sobie znać problemy neurologiczne, dysplazja kręgosłupowo – nasadowa, potrzebuje pomocy drugiej osoby w codziennym funkcjonowaniu, ale, choć z trudem, cały czas mówi, chodzi, stara się być jak najbardziej samodzielna. I co najważniejsze – jest pogodna, wiecznie uśmiechnięta, otwarta i miła dla wszystkich, niewiarygodnie wprost dzielna. To jej postawa dodaje nam sił.

Przed nami długa i pewnie niełatwa droga, ale dla tego dziecka warto przenosić góry. Jeżeli chcecie nam Państwo pomóc w naszej walce, prosimy, przekażcie 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Zagórska,2312. W ten sposób wesprzecie nas w opłaceniu niezbędnej i niestety drogiej rehabilitacji, konsultacji lekarskich, kosztownych badań, zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc!

FUNDACJA AVALON 
Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

BNP Paribas Bank Polska S.A
62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
tytułem: Zagórska,2312

Kontakt do Mamy Weroniki:
e-mail: jolla11@onet.eu